"Kultura ludowa dla najmłodszych – program edukacyjny rozwijający zainteresowania artystyczne przedszkolaków" Drukuj Email

„Kultura ludowa dla najmłodszych
– program edukacyjny rozwijający zainteresowania artystyczne przedszkolaków”

Projekt jest współfinansowany ze środków Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawa
i będzie realizowany w okresie od kwietnia do końca grudnia br.

DZIAŁANIA PROJEKTOWE:

1. ORGANIZACJA WARSZTATÓW pt. „KULTURA LUDOWA DLA NAJMŁODSZYCH”

W ramach projektu wsparciem objętych zostanie 25 publicznych przedszkoli warszawskich.
Przewidujemy organizację pięciu półgodzinnych zajęć dla każdej z grup łączonych: 3-4 oraz 4-6-latków.

W ramach zajęć poświęconych różnym regionom Polski, dzieci poznają tańce i piosenki ludowe, stroje, tradycje i zwyczaje, potrawy regionalne. Zajęcia będą aktywizować dzieci muzycznie oraz ruchowo.

W zajęciach weźmie udział ok. 2500 dzieci. Na zakończenie udziału w zajęciach każde dziecko otrzyma dyplom potwierdzający udział w projekcie.

2. KONKURS PLASTYCZNY

Na zakończenie projektu, chętne dzieci wezmą również udział w konkursie plastycznym poświęconym kulturze ludowej. Technika wykonania prac będzie dowolna.

Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody i dyplomy, które wręczone zostaną podczas uroczystej Gali wielkiego święta warszawskich przedszkolaków „V Przeglądu Tańca i Piosenki Ludowej” w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie podczas ww. imprezy kulturalnej.

Zainteresowane przedszkola prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Projekt finansuje m.st. Warszawa

Spotkania na Wschodzie

Rodacy na Syberii

Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało Stowarzyszeniu tytuł