SENIOR W SIECI Drukuj Email

Senior w sieci. Internet wiekiem zaawansowany. Enter.

Projekt edukacyjny dla osób starszych

 

Propozycja edukacyjna, która była skierowana do osób starszych, pragnących poznać tajniki obsługi komputera i Internetu. To zachęta do samokształcenia, pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności, a także propozycja skorzystania z udogodnień, jakie niesie współczesna technologia – takich jak chociażby poczta elektroniczna,
zakupy przez Internet itp.

Projekt zrodził się z myślą o wspieraniu koncepcji kształcenia ustawicznego oraz kształtowaniu potrzeby uczenia się przez całe życie. Kształcenie to rozumiemy jako proces ciągłego doskonalenia się - niezależnie od wieku. Pogłębianie swojej wiedzy, odnawianie jej i doskonalenie jest szczególnie ważne dla osób starszych, które do późnych lat chcą zachować pełną sprawność intelektualną.

Jego celem było m.in. podniesienie poziomu umiejętności obsługi komputera i Internetu przez seniorów oraz zainteresowanie osób starszych zdobywaniem wiedzy na temat techniki komputerowej. Dodatkowym ułatwieniem dla seniorów była publikacja - praktyczny przewodnik omawiający krok po kroku, w jaki sposób powinno korzystać się z komputera i Internetu. Przewodnik wydany w formie publikacji papierowej oraz na CD obejmował podstawy obsługi komputera w systemie Windows, podstawy pisania w programie Word, podstawy Internetu, w tym zasady funkcjonowania stron www, przydatne strony, informacje n/t e-learningu, a także obsługę poczty elektronicznej.

Przejdź do strony projektu: http://senior.stowarzyszenie.edu.pl/

Projekt realizowany przy współpracy finansowej
MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało Stowarzyszeniu tytuł
"Miejsce Odkrywania Talentów"

"Kawa czy herbata" odkrywa talenty - program TV o projekcie
TWÓJ ROBOT

Patroni MedialniProgramy

 

 

  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)