NASZA HISTORIA - POZNAJ, ZROZUM, ZAPAMIĘTAJ Drukuj Email

Naszą propozycję edukacyjną skierowaliśmy do dzieci i młodzieży warszawskich szkół oraz do ich nauczycieli i wychowawców. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe. Jego celem było pobudzenie zainteresowania wydarzeniami historycznymi, zabytkami, miejscami pamięci i postaciami historycznymi, pogłębienie wiedzy historycznej zawartej w programach edukacyjnych szkół oraz przybliżenie młodym ludziom pojęć takich, jak poczucie tożsamości narodowej czy patriotyzm.

W CZERWCU 2008 ROKU WSPÓLNIE ODBYLIŚMY WĘDRÓWKI TEMATYCZNE Z CYKLU "WARSZAWSKIE ROCZNICE", które miały miejsce w następujących terminach:

• 14 czerwca (sobota) – „Marzec 1968” - zbiórka o godz. 14.30 na Krakowskim Przedmieściu, przy bramie Uniwersytetu Warszawskiego
  • 17 czerwca (wtorek) – „Powstanie w getcie warszawskim” – zbiórka o godz. 16.30 przy pomniku Umschlagplatz
  • 19 czerwca (czwartek) – ”Odzyskanie niepodległości” – zbiórka o godz. 16.30 przy wejściu głównym do stacji Metro Centrum

Udział w projekcie był bezpłatny.

Projekt zrealizowano przy współpracy finansowej
Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

Spotkania na Wschodzie

Rodacy na Syberii