TWÓJ ROBOT - warsztaty robotyki dla dzieci i młodzieży Print E-mail

W 2009 roku zaprosiliśmy dzieci i młodzież o zainteresowaniach naukowych do udziału w cyklu praktycznych, nowatorskich warsztatów z zakresu samodzielnego konstruowania i programowania funkcjonalnych robotów.

Podczas warsztatów dzieci i młodzież zostały wprowadzone w świat robotyki i elektroniki izbudowały i zaprogramowały swojego pierwszego robota od podstaw! Poznały działanie nowoczesnych czujników, dzięki którym robot "widzi, czuje i słyszy". Warsztaty powzoliły rozwinąć u dziecka umiejętności trudne do nabycia w szkole, takie jak wyobraźnia wirtualno-przestrzenna, twórczość czy logika. Skomplikowane zagadnienia fizyczne, matematyczne, informatyczne, elektroniczne były przekazywane w formie zabawy. Każdy uczestnik doskonale się bawił i jednocześnie uczył robotyki i elektroniki eksperymentując.

Podsumowaniem projektu był FINAŁ - wystawa wykonanych robotów oraz widowiskowy, dostarczający dużo emocji pokaz zawodów robotów - SUMO!

Wydanie płyty CD "I Ty możesz mieć swojego robota"
Na zakończenie projektu powstał program multimedialny wydany na CD, na której znalazł się mały przewodnik po konstruowaniu i programowaniu robotów własnej roboty, zachęta do rozwijania własnych pasji naukowych, przybliżenie sylwetek kilku naukowców oraz opis zrealizowanego projektu.

Uczestnictwo we wszystkich zajęciach było bezpłatne

Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu 
Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

Szczegółowe informacje: Stowarzyszenie Edukacja i Nauka
ul. Jaworzyńska 8 lok. 2, 00-634 Warszawa
tel. 022 499 67 90, www.stowarzyszenie.edu.pl

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało Stowarzyszeniu tytuł
"Miejsce Odkrywania Talentów"

"Kawa czy herbata" odkrywa talenty - program TV o projekcie
TWÓJ ROBOT

Patroni MedialniProgramy

 

 

  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)